spf چیست
SPF ضدآفتاب ها نشانگر چیست؟
تیر ۱۸, ۱۳۹۸

لزوم استفاده از کرم ضد آفتاب در سلامتی پوست

بهترین کرم ضد آفتاب

کرم ضد آفتاب از اصولی‌ترین پایه‌های بهداشت و سلامت پوست است. استفاده درست و منظم از کرم‌های ضد آفتاب باعث کاهش روند پیری پوست می‌شود. متخصصین پوست و مو در مورد استفاده بهینه از بهترین کرم ضد آفتاب نکات زیر را یادآور شده‌اند:

 

انتخاب بهترین کرم ضد آفتاب

 

کرم ضد آفتابی را انتخاب کنید که در برابر آب مقاوم، توان محافظت از نور خورشید (SPF) آن ۳۰ به بالا و همچنین طیف وسیعی نورهای را محافظت کند. اشعه‌های نور خورشید متنوعند و حتی در پرتوهای مضرر فرابنفش هم انواع مختلفی نظیر فرابنفش درجه A  تا فرابنفش درجه B  وجود دارند که همگی به پوست آسیب می‌رسانند. بنابراین توجه داشته باشید بهترین کرم ضد آفتاب کرمی است که شما را در برابر همه طیف های اشعه نور خورشیدی محافظت نماید.

 

وقت بگذارید و بهترین کرم ضد آفتاب را انتخاب کنید

 

نهایت حدود ۱۵ دقیقه زمان می‌برد تا به خوبی به روی بدنتان کِرم ضد آفتاب بزنید، بنابراین هر چقدر هم عجله داشته باشید، می‌‌توانید برای سلامت خودتان وقت بگذارید. اگر پوست شما محافظت نشده باشد و بسوزد، صدمات آن بیشتر از تاخیر ۱۵ دقیقه‌ای در هر کاری است.

بهترین کرم ضد آفتاب مناسب پوست

به اندازه کافی کرم بمالید

 

به طور کلی کسانی‌که در معرض نور آفتاب هستید یا اصلا اهمیتی به ضرورت استفاده از کرم‌های ضد آفتاب نمی‌دهند یا به درستی از آن استفاده نمی‌کنند. توجه داشته باشید پرتوهای نورفرابنفش موجود در نور آفتاب بسیار مضرر هستند و به استفاده از صحیح از بهترین کرم ضد آفتاب می‌توانید به سلامتی خودتان کمک کنید.

 

هر فرد بالغ برای محافظت کامل از پوستش به حدود ۳۰ گرم  از کرم ضد آفتاب در هر بار استفاده نیاز دارد. به طور کامل این مقدار را روی تمام پوست بمالید.

 

به خاطر داشته باشید، گردن، صورت، گوش، انگشتان، و در صورتی‌که صندل و شلوار کوتاه می‌پوشید روی انگشتان و ساق پا هم کرم باید بمالید.

 

کسانی‌که موی کم پشت دارند هم باید دقت داشته باشند، پوست سرشان هم در معرض نور آفتاب قرار می‌گیرد و عدم حفاظت از این بخش می‌تواند منجر به صدمات جدی شود، پس باید با دقت روی سر هم کرم بمالید.

 

در مورد لب‌ها می‌توانید از کِرم ضد آفتاب با درجه اندازه‌گیری مقاومت (SPF) حداقل ۱۵ استفاده کنید.

 

تکرار استفاده از کرم ضد آفتاب

 

زمانی‌که زیاد در معرض نور آفتاب هستید یا زیاد عرق می‌کنید یا در زیر آفتاب آب تنی می‌کنید باید به استفاده از کرم ضد آفتاب توجه بیشتری کنید. اغلب آدم‌ها در این مواقع به اندازه کافی کرم نمی‌زنند. باید توجه داشت که در این صورت باید هر دو ساعت یکبار کرم زدن را تکرار کنید.

 

به طور کلی کسانی‌که در معرض نور آفتاب هستید یا اصلا اهمیتی به ضرورت استفاده از کرم‌های ضد آفتاب نمی‌دهند یا به درستی از آن استفاده نمی‌کنند. توجه داشته باشید پرتوهای نورفرابنفش موجود در نور آفتاب بسیار مضرر هستند و به استفاده از صحیح از بهترین کرم ضد آفتاب می‌توانید به سلامتی خودتان کمک کنید.

شما چند دقیقه قبل از در معرض آفتاب قرار گرفتن از کرم ضدآفتاب استفاده می کنید؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *