با کرم ضد آفتاب برنزه شوید
با کرم ضد آفتاب برنزه شوید
تیر ۱۸, ۱۳۹۸
پاک کننده آرایش چشم مای
پاک کننده آرایش چشم دوفازی مای
تیر ۱۸, ۱۳۹۸

محصولات ضدآفتاب مای

محصولات ضدآفتاب مای را فراموش نکنید

محصولات ضدآفتاب ، از انواع کرم‌ها تا اسپری‌ها، زیادی در حال حاضر به بازار عرضه می‌‌شوند و البته اغلب توصیه‌های درست و غلط زیادی هم پیرامون آنها وجود دارد. در این مقاله سعی داریم توصیه‌های درستی برای استفاده از محصولات ضدآفتاب ارائه کنیم تا به کارگیری آنها بتوانید بهداشت پوستتان را به نحوه احسن انجام دهید.

بیشتر مردم محصولات ضدآفتاب را فقط براساس درجه SPF خریداری می‌کنند و فکر می‌کنند درجه SPF بالاتر بهتر است و تاثیر بیشتری دارد. (آمار نشان می‌دهد که محصولات ضدآفتاب با درجه ۵۰ به بالا فروش بیشتری دارند)

اما بد نیست بدانید که درجه SPF فقط یک بخشی از ماجرا ست.

عدد SPF  فقط درجه نسبی حفاظت از پرتوهای خورشید را نشان می‌دهد و اصلا ربطی به مدت زمانی که در زیر نورآفتاب قرار می‌گیرید ندارد. بنابراین کرم ضدآفتابی با درجه SPF  ۱۵ نسبت به درجه ۸ فقط درصد بیشتری از پرتورهای مضرر را از شما دور نگه می‌دارد. توجه داشته باشید استفاده دوبرابری از کرم ضدآفتاب با درجه SPF 8  منجر به تاثیری گذاری به اندازه کرم ضدآفتاب با درجه ۱۵ نمی‌شود.

کرم ضدآفتاب با درجه ۱۵ از پوست بدنتان تا ۹۳ درصد پرتوهای خورشید محافظت می‌کند و کرم ضدآفتاب با درجه SPF 30  می‌تواند تا ۹۷ درصد پرتوهای رو از شما دور نگه دارد.

محقیقن بر این باورند که کرم‌های ضدآفتاب با درجه بیشتر از ۳۰ تاثیر فوق‌العاده زیادی در حافظت پوستان نخواهد داشت و اما چگونگی استفاده از این محصولات است که از اهمیت بیشتری برخودارند.

اگر از کرم ضدآفتابی با درجه ۳۰ استفاده می‌کنید باید حدود ۳۰ دقیقه قبل از قرار گرفتن زیر نور خورشید کرم را روی پوستان بمالید. توجه داشته باشید تأثیر این کرم‌ها پس از دو ساعت از بین می‌رود و باید مجددا از آن استفاده نماید.

 

در استفاده از محصولات ضدآفتاب راهنمایی‌های زیر را مد نظر داشته باشید:

  • پرتورهای فرابنفش در نور خورشید بر دونوع هستند پرتوهای فرابنفش A با به اختصار UVA که موج بلند و مضررترند و همچنین پرتو فرابنفش Bیا به اختصار UVB که موج متوسط هستند. توجه داشته باشید در موقع خرید محصولات ضدآفتاب ، محصولی را بخرید که در برابر هر دونوع پرتوی A و B  از پوست مراقبت کند.
  • در هربار استفاده باید حدود ۳۰ تا ۶۰ گرم (یعنی به اندازه یک توپ پینگ‌پنگ) کرم ضدآفتاب برای کل بدنتان استفاده کنید.
  • کرم ضدآفتاب زود خراب می شود و تاثیرش را از دست می‌دهد، سعی کنید پس از اینکه برای اولین بار در کرم را باز کردید طی چند روز از آن استفاده کنید. از کرم‌های ضدآفتاب سال‌های پیش هم استفاده نکنید.
  • باید هر روز به اندازه یک سکه ۵۰ تومانی روی صورتتان کرم بمالید. حتی اگر حس کردید لایه زخیمی روی صورتان را پوشانده این کار را انجام دهید، وگرنه تاثیر لازم را به ویژه در تابستان‌های سال‌های اخیر نخواهد داشت.
  • حتی اگر از محصولات ضدآفتاب هم استفاده می‌کنید باید هر دوساعت یکبار دوباره کرم بمالید تا تاثیراتش از بین نرود.
محصولات ضدآفتاب مای

اگر فکر می‌کنید با استفاده از کرم ضدآفتاب ویتامین D  دیگر جذب پوستان نمی‌شود نگران نباشید براساس تحقیقات ویتامین D  حتی از روی کرم ضدآفتاب هم به خوبی جذب پوست می شود.

پس سعی کنید با استفاده صحیح از کرم‌های ضدآفتاب در حفاظت پوستان کوشا باشید.

شما عادت دارید چند بار در روز از ضدآفتاب استفاده کنید؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *