ضد آفتاب مناسب
کلیات خواندنی درباره ضد آفتاب ها
تیر ۱۸, ۱۳۹۸
کرم ضد پیری و ضد چروک صورت مای
کرم ضد پیری و ضد چروک صورت
تیر ۱۸, ۱۳۹۸

شامپوهای تخصصی مای

شامپوهای تخصصی مای

شامپوهای تخصصی مای در سه نوع متفاوت با اثربخشی استثنائی، به منظور کنترل و درمان مشکلات مو، از جمله؛

شوره و پوسته ی سر

چربی بیش از حد مو و پوست سر

سستی و شکنندگی و ریزش موها

فرموله شده اند.

 

در ذیل، بطور جداگانه به شرح کامل مختصات شامپوهای تخصصی میپردازیم ؛

 

۱- شامپو تالگومد TALGOMED: ضدشوره و پوسته ی سر

شوره سر ( Dandruff ) مشکل عذاب آور و شایعی است که شیوع آن در سطح جامعه به حدود %۵ می رسد. شوره، غالبا ً پس از سن بلوغ ( بین ۲۰ تا ۳۰ سالگی ) رخ می دهد و آقایان بیشتر از خانم ها به آن مبتلا می شوند. شوره سر با بروز پوسته های ریز یا ورقه ورقه بر روی سر تشخیص داده می شود و در بیشتر موارد، با افزایش ترشح سبوم ( چربی طبیعی پوست ) و نوع ترکیب آن، مرتبط است و معمولا در مناطقی از پوست که غدد سباسه ( غدد مترشحه چربی ) فعال ترند، بروز و ظهور پیدا می کند.

در این بیماری، یک نوع قارچ چربی دوست، باعث بروز التهاب و نهایتاً علائم خارش و قرمزی پوست سر و پوسته ریزی می شود که بعضاً این پوسته ها ضخیم و چسبنده هستند. لذا برای درمان موثر مشکل شوره سر، وجود عوامل ضدالتهاب، عوامل ضدقارچ و عوامل لایه بردار به عنوان سه جزء اصلی، ضرورت دارد.

یکی از بهترین و درعین حال ساده ترین راه های رفع این مشکل، استفاده از یک شامپوی ضدشوره موثر مانند شامپوی ضدشوره MY ( تالگومد ) است که با داشتن هر سه جزء فوق، راه حلی مطمئن و مؤثر جهت درمان شوره سر محسوب می شود .

شامپو تالگومد، با داشتن کلیمبازول، برای شستشوی ضایعات قارچی بدن نیز بکار می رود و بسیار مؤثر است.

تعداد دفعات مصرف شامپو تالگومد، بسته به نیاز فرد و حداکثر ۳ بار در هفته است. بهتر است هنگام شستشو،کف آن بمدت دو دقیقه روی سر بماند و سپس آبکشی شود.برای حصول نتیجه مطلوب، مصرف این شامپو را باید حداقل شش هفته ادامه داد.

همچنین میتوان بسته به نوع موی فرد و برحسب نیاز،شامپوهای گیاهی و یا پرو – ویتال مای و یا حتی سایر شامپوهای تخصصی مای را بطور ترکیبی ( مثلا یکروزدرمیان ) با شامپو تالگومد، مورد استفاده قرار داد.هنگام مصرف شامپو تالگومد باید از تماس آن با چشم جلوگیری نمودو در صورت تماس،چشم را با آب شستشو داد.

مواد فعال موجود در شامپو ضد شوره MY ( تالگومد ) عبارتند از:

کلیمبازول: این ماده خاصیت ضدقارچی و ضد شوره بسیار خوبی دارد.

اوکتوپیروکس: این ماده علاوه بر دارا بودن خاصیت ضد شوره، اثرات ضدالتهابی بسیار مطلوبی نیز دارد.

آلفا – بیسابولول: این ترکیب، اصلی ترین ماده فعال موجود در گیاه بابونه با خاصیت ضدالتهابی بسیار بارز است که با تشکیل لایه حفاظتی روی پوست، اثر عوامل تحریکی را به حداقل می رساند. آلفا – بیزابولول علاوه بر اثر ضدالتهاب و ضدخارش، دارای خواص التیام دهندگی ، ضدمیکروبی و ضدقارچی نیز می باشد.

پروتئین هیدرولیز شده ابریشم ( HSP ): از پروتئین پیله کرم ابریشم بدست آمده و با ایجاد یک لایه پوششی بر روی ساقه مو، نقش ترمیمی موثری را در برابر صدمات ناشی از آسیبهای محیطی ایفاء مینماید.

از جمله عوامل زیانبار محیطی میتوان به انواع رنگها، بیرنگ کننده ها، تابش اشعه UV، شستشوی فراوان با انواع شوینده ها، شانه کردن زیاد و خشک کردن های حرارتی مکرر اشاره کرد که منجر به از بین رفتن لایه پوششی طبیعی ساقه مو شده و در نتیجه منجر به خشک شدن و کاهش شانه پذیری و حالت پذیری مو می شوند.

HSP با ایجاد یک لایه پوششی و نفوذ به داخل مو و رطوبت رسانی مناسب، باعث افزایش انعطاف پذیری و خوش حالتی مو میگردد. از دیگر اثرات سودمند HSP، میتوان به خواص ضدالتهابی، نرم کنندگی و تقویت کنندگی آن اشاره نمود.

اسید سالیسیلیک: به عنوان یک لایه بردار مؤثر، سلول های مرده پوست را پاکسازی می کند و باعث سست شدن پوسته های سطحی موجود بر پوست سر شده و در نتیجه، این پوسته ها با شستشو به راحتی از سطح پوست پاک سازی می شوند.

 

شامپوهای تخصصی مای شامپو تالگومد

 

۲- شامپو اویلومد OILOMED: کاهش دهنده و تنظیم کنند ه چربی

چربی طبیعی پوست ( سبوم ) از غدد سباسه ترشح می شود و بعنوان یک لایه محافظ، از طریق حفظ رطوبت طبیعی پوست و مو، مانع خشک شدن و شکنندگی مو ها می شود. روند ترشح چربی در بعضی از افراد، بیشتر و سریعتر از حد معمول است که منجر به چربی بیش از حد پوست سر و موها می شود.

افزایش ترشح چربی پوست سر و مو می تواند منجر به سنگین شدن و خوابیدن مو روی کف سر، ایجاد جوش و خارش کف سر و مستعد شدن فرد به شوره سر و التهاب شود. لذا، کنترل و تنطیم ترشح سبوم در پوست سر، برای این افراد ضروری است. یکی از روشهای دستیابی به این هدف،بهره گیری از شامپوهای کاهش دهنده وتنظیم کننده سبوم پوست سراست که به شامپوهای سبوم رگولاتور    ( Sebum – regulator ) موسومند.

مثل شامپوی اویلومد MY که اصولا با چنین هدفی طراحی و تولید شده است و برای افرادیکه از چرب شدن زود به زود موی خود و پوست کف سرشان گله مند هستند یک انتخاب ایده آل است. تعداد دفعات مصرف شامپو اویلومد، بسته به نیاز فرد و حداکثر سه بار درهفته است.

بهتر است هنگام شستشو کف آن به مدت دو دقیقه روی سر بماند و سپس آبکشی شود. برای دست یابی به نتیجه مطلوب، مصرف این شامپو را باید حداقل به مدت شش هفته ادامه داد. همچنین می توان بر حسب نوع موی فرد مصرف کننده و بسته به نیاز، شامپوهای گیاهی و یا پرو – ویتال مای و یا حتی سایر شامپوهای تخصصی مای را بطور ترکیبی    ( مثلا یکروزدرمیان ) با شامپو تالگومد، مورد استفاده قرار داد.

هنگام مصرف شامپو اویلومد باید از تماس آن با چشم جلوگیری نمود و در صورت تماس باید با آب شستشو داد.

مواد فعال موجود در شامپو اویلومد عبارتند از:

دی سدیم کاپریلوئیل گلوتامات: یک شوینده عالی است که با وجود قدرت پاک کنندگی بالا، به تعادل چربی پوست نیز کمک می کند و لذا اثر بازسازی کننده و نقش حفاظتی بر روی لایه خارجی تار مو دارد.

ترکیبات مس: مس نقشی کلیدی در سلامت و رشد پوست و مو ایفا می کند. این عنصر از رها شدن رادیکال های آزاد و آسیب آنها بر روی سلولها جلوگیری کرده و همچنین با ایجاد رگ های جدید، باعث گستردگی شبکه مویرگی و خونرسانی و تغذیه بهتر ریشه مو می شود که این امر موجب تقویت ریشه مو و رویش موهای سالم تر می گردد.

ترکیبات روی:

روی به عنوان یکی از مهمترین مواد معدنی، نقش بسیار مهمی در سلامت پوست، و فرم گرفتن و استحکام و تقویت ساختار مو ایفاء مینماید . مطالعات نشان داده اند که روی، نقش تنظیمی و کاهنده در تولید هورمون فعال مردانه ( DHT ) دارد. و از آنجا که DHT مهمترین عامل ریزش مو در آقایان و خانم ها بوده و ضمنا باعث افزایش ترشح چربی پوست نیز می شود، هر عاملی ( مانند عنصر روی ) که باعث کاهش فعالیت این هورمون شود، می تواند موجب کاهش ترشح چربی پوست و کاهش ریزش مو گردد.

 

شامپوهای تخصصی مای اویلومد

 

۳- شامپو فورتیمد: ترمیم کننده و تقویت کننده موهای سست و شکننده و درحال ریزش

ریزش و نازک شدن موی سر علاوه بر عوامل هورمونی و ارثی، تحت تاثیر شرایط نامساعد محیطی و مواد شیمیایی نیز تشدید می شود. یکی از روش های موثر در کاهش ریزش مو و تقویت فولیکول ها و استحکام تارهای مو، استفاده از یک شامپوی تقویتی مناسب است. چنین شامپویی با بهره گیری از مواد موثر مناسب، ضمن تغذیه فولیکول های مو با ترکیبات مغذی و ویتامین های ضروری برای رشد مو، به تارهای مو نیز شادابی،درخشندگی و استحکام بخشیده و از ریزش بیش از حد موها جلوگیری می کند.

شامپو فورتیمد، با داشتن مجموعه ای از مواد موثر مورد نیاز جهت رشد، سلامتی و تغذیه مو، از ریزش موها جلوگیری کرده و موهای آسیب دیده در اثر عوامل محیطی خصوصاً مواد شیمیایی را ترمیم می نماید. این شامپو همچنین حاوی شوینده های ملایمی است که ضمن ایجاد محیطی مناسب برای رشد موها، موجب خشکی و شکنندگی آن ها نمی شود. از همین رو، شامپو فورتیمد قابلیت مصرف روزانه را بخوبی دارا می باشد.

تعداد دفعات مصرف شامپو فورتیمد، بستگی به نیاز فرد دارد و حتی می تواند هر روز استفاده شود. بهتر است هنگام شستشو کف آن به مدت دو دقیقه روی سر بماند و سپس آبکشی شود. برای دست یابی به نتیجه مطلوب، مصرف این شامپو را باید حداقل به مدت شش هفته ادامه داد. همچنین می توان بر حسب نوع موی فرد مصرف کننده و بسته به نیاز، شامپوهای گیاهی و یا پرو – ویتال مای و یا حتی سایر شامپوهای تخصصی مای را بطور ترکیبی ( مثلا یکروزدرمیان ) با شامپو فورتیمد، مورد استفاده قرار داد.

هنگام مصرف شامپو فورتیمد باید از تماس آن با چشم جلوگیری نمود و در صورت تماس چشم را با آب شستشو داد.

مواد فعال موجود در شامپو فورتیمد مای عبارتند از:

کافئین: کافئین در انواع مختلفی از گیاهان از جمله قهوه، لوبیا، کاکائو و چای یافت می شود. کافئین مقابله با ریزش مو و جلوگیری از تحلیل رفتن فولیکول های مو را از طریق مکانیزم های گوناگونی انجام می دهد. این ماده با تاثیر بر شبکه عروق پوست، موجب گشاد شدن عروق خونی شده و در نتیجه خونرسانی و تغذیه فولیکول های مو را بهبود می بخشد و طول مدت سیکل رشد مو را افزایش می دهد. همچنین با خنثی کردن اثرات فرم فعال هورمون مردانه ( DHT ) باعث کاهش ریزش مو می شود.

Shiitake  ( شی تیک ): ترکیب طبیعی Shiitake سرشار از انواع پروتئین ها و چربی ها، کربوهیدرات ها، مواد معدنی و ویتامین های B1، B2، C و پیش ساز ویتامین D می باشد. این ماده طبیعی مغذی و تقویت کننده مو، خاصیت ضدالتهابی و ضدمیکروبی و ضدقارچی قابل توجهی نیز دارد.

دکسپا نتنول ( پیش ساز ویتامین B5 ): در صنایع آرایشی بهداشتی از خاصیت نرم کنندگی و مرطوب کنندگی آن نام می برند. این ماده خود به خود با ساقه مو اتصال برقرار کرده و پوششی کامل و بی منفذ بر روی سطح مو ایجاد می کند که باعث نرمی و انعطاف پذیری مو و براق شدن تارهای مو می شود. دکسپانتنول همچنین دارای خاصیت ضدالتهابی و ترمیم کنندگی و مرطوب کنندگی نیز می باشد.

سدیم لوریل اوت آمینواسید ؛ ازشوینده های ملایم با منشاء طبیعی است. از گیاه جو دو سر به دست می آید و خاصیت آب رسانی و مرطوب کنندگی و کف کنندگی عالی بدون ایجاد خشکی بر روی پوست سر را دارد.

خوشبختانه این ماده به صورت موضعی قابل جذب است و در بسیاری از شامپوهای ضدریزش و تونیک های تقویت کننده مو بکار می رود. اثر موضعی کافئین وقتی حاصل خواهد شد که حداقل به مدت ۲ دقیقه روی پوست سر بماند.

 

شامپوهای تخصصی مای فورتیمد

تا به حال از شامپوهای تخصصی مای استفاده کرده اید؟

تجربه خود را در این خصوص با دیگران به اشتراک بگذارید.

انواع محصولات مراقبت از موی مای

1 Comment

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *