آرایش لب
۵ اشتباه در آرایش لب که سن شما را بالا می برد
تیر ۱۸, ۱۳۹۸
با کرم ضد آفتاب برنزه شوید
با کرم ضد آفتاب برنزه شوید
تیر ۱۸, ۱۳۹۸

کرم مرطوب کننده آکنه لاین مای

کرم مرطوب کننده آکنه مخصوص پوست چرب

چرا باید از کرم مرطوب کننده آکنه لاین مای استفاده کنیم؟

اکثر افراد مبتلا به آکنه، ناچارند تا دوره های درمانی بسیار طولانی را تحمل نمایند، که شامل این مراحل می شود:

صابون ها و ژل ها و فوم های شوینده

آنتی بیوتیک های خوراکی و موضعی

داروهای ضدآکنه قوی، مانند ” ایزو تره تینو ئین ” با نام تجاری معروف  ” آکوتان ” یا ” رو – آکوتان ”

تمامی ترکیبات فوق، بویژه مورد سوم، موجب کم آبی و خشکی و کشیدگی شدید پوست میگردند و بدین ترتیب، مشکل دیگری بر مشکلات فرد تحت درمان های ضدآکنه، افزوده خواهد شد.

برای این عارضه عذاب آور یعنی خشکی و کشیدگی پوست در اثر درمانهای ضدآکنه، باید چاره ای یافت. فرد مبتلا، معمولا به خاطر نگرانی از بازگشت آکنه و کومدون و مشکلات درمان، از مصرف کرم ها برای رفع خشکی پوست خود اجتناب می کند. آیا براستی می توان برای این گروه از افراد( که تعداشان نیز کم نیست )محصولی را توصیه نمود که ضمن تامین نرمی و رطوبت پوست، نگرانی بروز مجدد جوش را نیز منتفی نماید؟

بهترین راه برای رفع این مشکل، تامین رطوبت پوست با استفاده از یک کرم مرطوب کننده مناسب است.

کرم مرطوب کننده مناسب باید دارای سه ویژگی بارز باشد:

اولأ: کومدوژن ( Comedogen ) نباشد یعنی منجر به ایجاد کومدون و بدتر شدن ضایعات آکنه ای نشود.

ثانیأ: با ایجاد یک لایه محافظ، سبب حفظ طولانی مدت آب در پوست شود.

ثالثأ: به رفع التهابات پوستی کمک کند.

کرم مرطوب کننده آکنه لاین مای، با برخورداری از ۳ ترکیب استثنایی، همه نیازهای فوق را تأمین می کند

لینولئیک اسید ( Linoleic Acid ):

این ترکیب، لایه محافظی را بر روی پوست ایجاد نموده و از تبخیر آب پوست و خشک شدن آن جلوگیری می کند. ضمن اینکه با کاهش ترشح سبوم و همچنین تنظیم ترکیب سبوم، از ایجاد زمینه ی مناسب برای رشد باکتری ها و بروز آکنه جلوگیری می نماید. نکته ی جالب اینجاست که تحقیقات ثابت کرده است که میزان لینولئیک اسید در پوست سالم و نرمال، بمراتب بیشتر از میزان آن در پوست مستعد آکنه است.

سبومین ( Sebomine  Sb 12 ):

از دو ترکیب ضد ویروس و ضد باکتری به نام های ” لاکتوفرین ” و ”  لاکتوپراکسیداز ” تشکیل شده و با اعمال اثر ضدمیکروبی و همچنین تنظیم ترشح سبوم، از بروز آکنه و تشدید آن جلوگیری مینماید

ابیسین( ABISSIN ) ( Altromonas Ferment Extract ):

این ترکیب، یک ماده با منشاء طبیعی و دارای اثرات قوی ضد التهابی و ضدتحریکی و افزایش توان ترمیم سلولی است. وجود این ترکیب ارزشمند باعث شده که کرم مرطوب کننده آکنه لاین مای، تحریکات و التهابات ناشی از درمان های طولانی مدت ضد آکنه بویژه مشتقات ترتینوئین، مانند داروی قوی ضدآکنه ” ایزوتره تینوئین ” یا ” آکوتان ” را بخوبی کنترل نماید.

در کنار سه ترکیب فوق الذکر، وجود عصاره جوجوبا و استرهای کلسترول / لانسترول، بعنوان عوامل نرم کننده و مرطوب کننده قوی و غیرکومدون زا، یک کرم تخصصی فوق العاده را بوجود آورده که با مجموع اثرات ضد التهابی، ضد تحریکی، ضد باکتریایی، مرطوب کنندگی و نرم کنندگی، محصولی ایده آل برای رفع خشکی و تحریک ناشی از درمان های آکنه محسوب می شود.

کرم مرطوب کننده آکنه لاین مای

باید توجه داشت که کرم مرطوب کننده آکنه لاین مای، با وجود اینکه یک فرآورده غیرکومدون زا (Non – Comedogenic) است، ولی یک کرم فاقد چربی ( Oil – free ) محسوب نمی شود و مصرف کننده پس از استعمال آن، به دلیل وجود لینولئیک اسید، یک لایه محافظ و اندکی احساس ماندگاری چربی را بر روی پوست خود حس خواهد نمود که وجود چنین لایه ای، از تبخیر آب پوست و خشک شدن آن جلوگیری بعمل می آورد( کاری که یک کرم فاقد چربی یا OIL – FREE   قادر به انجام آن نیست ).

این نکته بسیار مهمی است که حتمأ باید به فرد مبتلا به آکنه یادآوری شود تا مبادا به دلیل اینکه این کرم کمی احساس چربی روی پوست ایجاد می کند، از ادامه مصرف آن خودداری نماید. زیرا چنین فردی معمولأ از مصرف هرگونه کرم بر روی پوست خود واهمه دارد، چون در حافظه خویش، چربی روی پوست خود را بعنوان اولین عامل محرک ایجاد آکنه، بخاطر می آورد.

تمامی بیماران آکنه ای، می توانند از اثرات سودمند این فرآورده استثنایی بهره مند شوند، زیرا افزایش میزان رطوبت پوست، نفوذ ترکیبات درمانی را به درون پوست تسهیل می کند و این نکته بسیار مهمی در روند درمان آکنه است. ضمن اینکه پوسته پوسته شدن و خشکی پوست، بدترین معضلی است که در درمان های طولانی برای فرد مبتلا به آکنه رخ می دهد.

درنتیجه، کاربرد یک مرطوب کننده مناسب مانند کرم مرطوب کننده آکنه لاین مای جهت تخفیف چنین عوارضی، ضرورت دارد. البته برای پیش گیری از کم آبی و خشکی پوست، افراد تحت درمان ضد آکنه باید به نکته مهم دیگری نیز توجه نمایند و آنهم پرهیز از شستشوی مکرر و وسواس گونه صورت، بویژه با صابونهای قوی و قلیایی است.

زیرا این مسئله باعث برهم خوردن فلور طبیعی پوست شده و شرایط را برای رشد باکتری مولد آکنه مساعد می سازد. باید به این افراد توصیه نمود که نواحی آکنه ای را روزی دو مرتبه  با آب ولرم و دست خود ( نه با لیف یا سایر وسایل با سطح زبر) و با استفاده از پاک کننده های ملایم با PH اسیدی ( مشابه  PH  سطح پوست )مانند فوم شوینده ی آکنه لاین مای بشویند.

لازم به ذکر است که کرم مرطوب کننده آکنه لاین مای، علاوه برکاربرد درمانی و تخصصی فوق الذکر، برای افراد دارای پوست خشک غیر آکنه ای نیز، بعنوان یک مرطوب کننده قوی و باکیفیت بالا، انتخاب بسیار خوبی است.

با توجه به جایگاه کاملا تخصصی و کاربرد خاص درمانی کرم مرطوب کننده آکنه لاین مای، یادمان باشد که هرگز این محصول ارزشمند را بعنوان یک کرم اویل فری به افراد دارای پوست چرب توصیه نکنیم. و این جمله ی طلایی را همواره به خاطر داشته باشیم که، کرم مرطوب کننده آکنه لاین مای انتخابی است ایده آل برای افرادی که سابقا پوست چرب داشته و مبتلا به جوش و آکنه شده اند، ولی در اثر درمانهای شدید و طولانی مدت ضد آکنه، اکنون پوستشان دچار خشکی و کم آبی و کشیدگی و التهاب شده است.

آیا پوست چربی دارید و مدام جوش می زنید؟

تا به حال در هنگام درمان جوش صورت از کرم مرطوب کننده آکنه لاین مای استفاده کرده اید؟

خوشحال می شیم تجربه استفاده از این محصول رو با ما به اشتراک بگذارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *