کرم کودک جهت مراقبت از پوست کودک
چگونه می‌توانیم به محافظت از پوست کودک خود کمک کنیم؟
تیر ۲۶, ۱۳۹۸
مراقبت از موی کودک با شامپو کودک
بهترین راه مراقبت از موی کودک‌مان چیست؟
تیر ۲۶, ۱۳۹۸

چرا برای پاک کردن آرایش چشم باید از پاک کننده چشم دو فاز استفاده کنیم؟

پاک کننده چشم دو فاز مای

همه خانم‌ها برای زیبایی صورت خود آرایش می‌کنند اما این آرایش قطعا می‌تواند به پوست آنها آسیب برساند، به همین دلیل اصلا نباید مدت طولانی آرایش را روی صورت خود نگه دارید. بهتر است همیشه قبل از خواب صورت‌تان را به خوبی بشویید و آرایش را پاک نمایید. اما پوست پلک و اطراف چشم بسیار حساس است و باید آن را با دقت تمیز کنید. بسیاری از خانم‌ها برای پاک کردن آرایش چشمانشان از پاک کننده صورت استفاده می‌کنند. این در صورتی است که استفاده از پاک کننده چشم دو فاز می‌تواند بسیار مفید واقع شود و سلامت پوست چشم شما را کاملا حفظ کند.

اهمیت پاک کردن آرایش چشم

خب قطعا اینطور نیست که ماندن آرایش روی قسمت‌های دیگر صورت مشکل ساز نباشد. اما پوست پلک و اطراف چشم بسیار حساس است و از طرفی در زمان آرایش، لوازم آرایش زیادی روی این پوست نازک می‌نشیند. در حقیقت اگر میزان آرایش را روی صورت بررسی کنیم، خواهیم دید که بیشترین وقت را برای آرایش چشم صرف می‌کنیم در حالی که حجم کمی از صورت ما را تشکیل می‌دهد.

از سایه چشم تا ریمل و خط چشم، همه و همه می‌توانند به پوست چشم ما آسیب بزنند. از طرف دیگر معمولا لوازم آرایش معتبر چشم ضد آب هستند و این باعث می‌شود که ماندگاری بالایی داشته باشند. شاید ماندگاری بالا در استفاده از لوازم آرایشی مناسب باشد، اما قطعا می‌تواند به پوست شما آسیب بیشتری وارد کند.

این در حالی است که پاک کننده صورت معمولی قادر به پاک کردن این نوع آرایش نیست و فقط با استفاده از پاک کننده چشم دو فاز قادر به این کار هستید.

چرا نمی‌توانیم از پاک کننده صورت برای پاک کردن آرایش چشم استفاده نماییم؟

برخی از خانم‌ها از پاک کننده صورت معمولی تک فاز که مخصوص صورت است برای پاک کردن آرایش چشم خود استفاده می‌کنند. این دسته افراد باید بدانند که آسیب زیادی را به پوست پلک و اطراف چشم خود وارد می‌کنند. حتی در برخی موارد ممکن است باعث ایجاد حساسیت در چشمان شما نیز شود. البته اگر دچار چنین مشکلی شدید، نمی‌توانید از شرکت تولید کننده گله کنید زیرا این پاک کننده صورت تنها مخصوص پوست صورت است و نه چشم.

با استفاده از پاک کننده صورت به جای استفاده از پاک کننده چشم دو فاز، پوست اطراف چشم خود را در معرض ابتلا به چین و چروک، پف و سیاهی خواهید گذاشت.

 

چرا استفاده از پاک کننده چشم دو فاز برای پاک کردن آرایش چشم توصیه می‌شود؟

در درجه اول باید معنای دو فاز را برای شما مشخص کنیم. انواع لوازم آرایشی دو فاز دارای دو بخش آب و روغنی هستند. این موضوع در مورد سرم مو، افتر شیو و پاک کننده صورت نیز صدق می‌کند. در نتیجه زمانی که از یک محصول دو فاز استفاده می‌کنید، یعنی می‌توانید به آسانی هم لوازم آرایش محلول در آب و هم لوازم آرایش محصول در چربی را پاک کنید.

طریقه استفاده از پاک کننده چشم دو فاز

طریقه استفاده از پاک کننده چشم دو فاز با طریقه مصرف پاک کننده صورت کاملا تفاوت دارد. برای پاک کردن آرایش چشم خود در ابتدا محلول دو فاز را کاملا تکان دهید تا مایع نسبتا یکنواخت شود. سپس کمی از محلول را روی یک پد آرایشی کتان یا پنبه بریزید و پد را روی چشم خود قرار دهید. توجه داشته باشید که در تمام مدت چشم خود را به خوبی بسته نگه دارید.

پاک کننده چشم دو فاز

اجازه دهید تا حدود یک تا دو دقیقه این پد روی چشم شما باقی بماند. وقتی کمی از آرایش حل شد و روی پوست زیر چشم قطره قطره جاری گشت، وقت آن رسیده که یک پد تمیز دیگر را برداشته و به محلول آغشته کنید.

سپس پد جدید را روی آرایش چشم‌تان بکشید تا به صورت کامل پاک شود. ترجیحا بعد از این کار بهتر است صورت خود را با یک شوینده غیر صابونی و آب ولرم شستشو دهید و یا دو تا سه دقیقه جلوی بخور سرد بنشینید.

فقط در تمامی مراحل توجه داشته باشید که پد را به مژه خود نکشید. این کار ممکن است باعث ریزش مژه شود.

پس از این به بعد برای چشمان خودمان ارزش بیشتری قائل شویم. پوست چشم بسیار حساس است و اصلا نباید برای پاک کردن آرایش آن از پاک کننده صورت استفاده کنیم. تنها استفاده از پاک کننده چشم دو فاز توصیه می‌شود.

آیا تجربه استفاده از پاک کننده چشم دو فاز مای را دارید؟

تجربیات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *