استفاده از کرم ضد آفتاب مای
۷ اشتباه رایج در استفاده از کرم‌ ضد آفتاب
تیر ۱۸, ۱۳۹۸
کرم ضد لک و روشن کننده مای
کرم ضد لک و روشن کننده مای
تیر ۱۸, ۱۳۹۸

تفاوت کرم ضد آفتاب با اسپری ضد آفتاب

کرم ضدآفتاب خوب مای

کرم ضد آفتاب

 

کرم‌های ضدآفتاب دردسترس‌تر و شناخته‌ شده‌ترین محصول مراقبت پوست در برابر پرتورهای مضرر آفتاب هستند. این کرم‌ها معمولا به صورت گسترده روی هر نوع پوست و بدن، از جوان تا  پیر استفاده می شود. توصیه می شود یک کرم ضد آفتاب خوب انتخاب کرده و مقدار زیادی از آن را بر روی پوست خود بمالید.

کرم‌های ضدآفتاب با مواد شیمایی و معدنی فیلترکننده پرتوهای فرابنفش ساخته می‌شوند و در صورت استفاده صحیح از پوست دربرابر نور کم تا نور شدید و در مدت زمان طولانی مراقبت و حفاظت می‌کند. کرم ضد آفتاب خوب می‌تواند انتخابی مناسب برای پوست های خشک باشد، چرا که استفاده از آنها باعث مرطوب شدن پوست می‌شود. در واقع بیشتر کرم‌های ضدآفتاب امروزی حاوی مرطوب‌ کننده‌های مفید برای مصرف روزانه هم هستند. البته کرم ضدآفتاب مایع هم مرطوب‌ کننده بیشتری دارد که برای پوست‌های خیلی خشک مناسبت‌تر است.

به خاطر اینکه مردم وقتی از کرم ضد‌آفتاب استفاده می‌کنند می‌بینند روی کدام بخش‌ از پوست را کرم زدن و کدام قسمت‌ها را نزدند، آنرا بیشتر ترجیح می‌دهند. اما بعضی‌ها به دلیل اینکه باید برای مدت زیادی روی پوستشان لایه ضخیمی از کرم بماند و پوستشان سنگین و چرب می‌شود، این نوع از محصولات را دوست ندارند. یکی دیگر از مشکلات کرم‌های ضدآفتاب در این است که تاثیراتشان با عرق و آب از بین می‌رود.

 

 

 

اسپری ضدآفتاب

 

در ادامه بررسی تفاوت کرم ضد آفتاب و اسپری ضدآفتاب می‌رسیم به دومین نوع از این دست محصولات یعنی اسپری ضدآفتاب.

استفاده از اسپری ضدآفتاب خیلی سریع‌تر است و به راحتی هرکس می‌تواند تمام قسمت‌های پوستش را اسپری کند. در بازار انواع خیلی زیادی با درجه‌های مقاومت مختلف  از اسپری‌های ضدآفتاب موجود است. اسپری ضدآفتاب برای کسانی که پوستشان حساس‌ترند و نمی‌تواند سنگینی کرم را تحمل کنند مناسب‌تر است.

اما بزرگترین مشکل اسپری ضد‌آفتاب در این است که تاثیرگذاری آن کمتر است و دیگر اینکه معمولا به خوبی از آنها استفاده نمی‌شود.

از آنجایی‌که با اسپری کردن لایه کمی روی پوست تشکیل می شود ، باید چندین بار یک قسمت را اسپری کرد تا از پوست حفاظت شود.

مشکل بعدی در استفاده از اسپری ضدآفتاب این است که دقیقا مشخص نمی‌شود چقدر از آنرا استفاده می‌کنیم. وقتی‌‌که از کرم استفاده می‌کنیم می‌توانیم در ابتدا به مقدار مشخصی کرم روی دستمان بریزیم و بعد آنرا روی پوست بمالیم. اما در مورد اسپری این موضوع اتفاق نمی‌افتد.

البته تفاوت کرم ضد آفتاب و اسپری ضدآفتاب محدود به این موارد نمی‌شود، اسپری ضدآفتاب برای پوست سر خیلی مناسب‌تر است. فراموش نکنیم که پوست سر هم در معرض پرتوهای فرابفنش است و اغلب به خاطر چرب نشدن، اسپری گزینه بهتری ست.

به طور کلی اینکه، روی پوستمان از کرم ضد آفتاب خوب یا اسپری ضدآفتاب استفاده شود، به نوعی ترجیح شخصی ست، اما مهم استفاده درست از آنها ست.

 

کرم ضد آفتاب خوب را بشناسید

شما چه ویژگی هایی را برای یک کرم ضد آفتاب خوب در نظر دارید؟

1 Comment

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *