هفت سین در آداب و رسوم عید نوروز
آداب و رسوم عید نوروز و هفت سین ایرانی
فوریه 23, 2020
انواع خط چشم
انواع خط چشم – مزایا، معایب و نحوه استفاده از آن
فوریه 27, 2020

قربانیان خاموش ویروس کرونا تیم پزشکی، پزشکان و پرستاران

ویروس کرونا

این روزها جامعه پزشکان و پرستاران و تیم پزشکی آن‌ها، بیشتر از هر شخص دیگری در معرض خطر ویروس کرونا قرار گرفته‌اند. این اقشار فداکار و قسم خورده، برای حفظ جان و سلامت خود به سه سلاح ژل ضد عفونی کننده، مایع دستشویی آنتی باکتریال و ماسک متکی هستند. از آنجایی که آب به اندازه کافی در دسترس نیست، ژل ضد عفونی کننده تبدیل به اصلی‌ترین خط دفاعی آنان شده است. متاسفانه ژل ضد عفونی کننده به دلیل داشتن الکل بالا، باعث خشکی پوست دست و ایجاد حساسیت می‎شود.

چاره‌ای هم نیست، حفظ سلامتی در برابر ویروس کرونا ، از خشکی پوست دست و ایجاد حساسیت بسیار مهم‌تر است. خوشبختانه برخی برندهای مطرح مثل برند مای به کمک این قشر زحمتکش آمده و با ارسال کرم مرطوب کننده به صورت هدیه، سعی در حفظ سلامتی پوست این افراد با ارسال تصویر کارت پرستاری، بهیاری یا پزشکی و کارت بیمارستان محل خدمت به دایرکت اینستاگرامی خود دارند.

کادر درمان ویروس کرونا

نحوه استفاده از کرم مرطوب کننده و آبرسان با ژل آنتی باکتریال

بهترین روش استفاده همزمان از کرم مرطوب کننده یا آبرسان به همراه ژل ضد عفونی کننده به شرح زیر است:

  1. استفاده از ژل ضد عفونی کننده و دو دقیقه زمان دادن به آن برای خشک شدن
  2. استفاده از کرم مرطوب کننده و یا آبرسان پس از آن

همچنین بهتر است پس از اتمام شیفت دست‎ها را با مایع شستشوی آنتی باکتریال شستشو داده و دست‌ها را با کرم مرطوب کننده و دستکش بپوشانید.

ویروس کرونا در ایران

از چه نوع کرم مرطوب کننده یا آبرسانی استفاده کنیم؟

بهتر است از کرم مرطوب کننده یا آبرسان حاوی آلوئه ورا، جوجوبا یا بابونه استفاده شود. چون این مواد دارای خواص آبرسانی، رساندن مواد مغذی و ضد حساسیت هستند و اثرات باقی مانده از الکل را تعدیل خواهند کرد.

امید است بقیه برندهایی که تاکنون اقدامی در کمک به پزشکان نکرده‌اند نیز مثل برند مای داوطلبانه به یاری این اقشار زحمت کش بشتابند. 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *