انواع خط چشم
انواع خط چشم – مزایا، معایب و نحوه استفاده از آن
فوریه 27, 2020
ژل ضد عفونی کننده
3 راه غلبه بر خشکی پوست پس از استفاده از ژل ضد عفونی کننده
مارس 3, 2020

تجهیز هنرستان نرجس در خط پشتیبانی جدال با کرونا ویروس – مای

کرونا ویروس

این روزها که کرونا ویروس جدید مهمان ناخوانده چینی، به دردسری پر از وحشت تبدیل شده است. برند مای که اخیرا در خط پشتیبانی کارزار ویروس کرونا به یاری پرستاران شتافته بود، این بار حامی مالی تجهیز هنرستانی با ظرفیت 175 نفر توسط خیریه مهر گیتی به نام نرجس خانعلی زاده در لاهیجان شده است.

 

هنرستانی به نام نرجس خانعلی زاده

خبر فوت نرجس خانعلی زاده پرستار 25 ساله در لاهیجان در راه پرستاری از بیماران مبتلا به کرونا، جامعه را تکان داد:

جوان‌ها به خصوص پرستاران در خط مقدم جبهه جدال با کرونا هم در معرض خطر جدی هستند!

اما نوشتن طومارها یا متن‌های احساسی مشکلی را حل نخواهد کرد. مهم این است که قدمی برداشته شود،  قدمی مثل قدم برند مای تا هزاران هزار نرجس خانعلی زاده، پزشک یا پرستار، موسیقی دان یا نقاش در موقعیت‌های بعدی به کمک مردم این آب و خاک بیایند.

با این اقدام، کرونا ویروس باشد یا نباشد، امید زنده است و یاد این پرستار به عنوان نمادی از پرستاران قدمی خواهد بود. برای توسعه هنر، علم و دانش و غلبه بر بیماری‌های جسمی و روانی.

برند مای که اقدام به پخش مرطوب کننده در میان پرستاران کرده بود، این بار نیز با برداشتن این قدم ثابت کرد، که این برند ایرانی بعد از 17 سال مثل همیشه در کنار سلامتی ایرانیان خواهد ایستاد.

 

اهمیت اقدام مای در پخش مرطوب کننده بین پرستاران

 هر چند آمار جهانی تعداد از دست رفتگان این ویروس را 2 درصد از مبتلایان اعلام کرده است، اما سرعت پخش آن موجب شده این ویروس، از جمله ویروس های خطرناک تلقی شود.

از آنجا که داروی شناخته شده‌ای برای این ویروس وجود ندارد، ضد عفونی کردن دست‌ها با ژل ضد عفونی کننده و شستشوی صحیح دست‌ها به مدت 20 تا 30 ثانیه، مهمترین راه پیشگیری از انتشار ویروس محسوب می‌شود.

استفاده از ژل‌های ضد عفونی کننده به علت داشتن الکل بالای 70 درصد باعث خشکی دست خواهد شد.

عصاره آلوئه‌ورا و آبرسان‌های دیگر هر چند روند خشک شدن دست را کندتر می‌کنند، اما در نهایت دست خشک شده و اینجاست که استفاده از مرطوب کننده‌ها از اهمیت خاصی برای حفظ سلامتی پوست دستان برخوردار خواهد بود.

کرونا ویروس و همراهی مای

همچنین نازک شدن پوست دست‌ها بر اثر استفاده از الکل و مردن سلول‌های پوستی، راه را برای ورود ویروس‌ها باز خواهد کرد. عاملی که علاوه بر خشکی پوست و سوزش شدید دست، خطرات مهمی برای سلامتی تمام اقشار جامعه به ویژه تیم پزشکی شامل پزشکان، بهیاران، پرستاران و سایر اعضای زحمت کش بیمارستان‌ها خواهد داشت.

اینجاست که اهمیت اقدام مای در پخش مرطوب کننده رایگان، به خصوص جوجوبا که از بهترین مرطوب کننده‌های دنیاست در بین پرستاران ایرانی مشخص می‌شود. به امید اینکه هیچ کدام از اعضای تیم‌های پزشکی مثل نرجس خانعلی زاده قربانی کرونا ویروس نشوند.

برند مای همیشه در کنار شماست.

نظرات و پیشنهادات خود را از طریق کامنت با ما در میان بگذارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *